VLTAVA - internetová galerie historických fotografií z Povltaví, se zvláštním zřetelem na Povltaví střední

WebArchiv - archiv českého webu

Těchnice


TĚCHNICE
TĚCHNICE

Pohled na Těchnici od východu. Cesta v popředí vedla směrem k dnešním Trhovkám. Reprodukce dobové pohlednice ze 30. let. Archiv Marty Hroníkové.


TĚCHNICE
TĚCHNICE

Pohled na kostelík sv. Štěpána v Těchnici s popásajícím se hejnem hus. Reprodukce dobové fotografie ze 40. let. Archiv Marty Hroníkové.


TĚCHNICE
TĚCHNICE

Vázání vorů do pramenů u pravého vltavského břehu, naproti Těchnici. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


TĚCHNICE
TĚCHNICE

Pohled na Těchnici z hráze náplavky. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


TĚCHNICE
TĚCHNICE

Pohled na Těchnici z pravého břehu. Budova zcela vlevo, u řeky, je hostinec U Přístavu, v té době provozovaný panem Fr. Ždáňským. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


TĚCHNICE
TĚCHNICE

Těchnický kluk na nábřeží. V pozadí je pěkný pohled na mlýn a kostelík sv. Štěpána. Reprodukce dobové fotografie. Archiv Jiřího Tocauera.


TĚCHNICE
TĚCHNICE

Kostel svatého Štěpána v Těchnici při pohledu z říčního koryta pod jezem. Budova na snímku zcela vlevo je těchnický mlýn. Reprodukce dobové pohlednice z roku 1917. Archiv Marty Hroníkové.


TĚCHNICE
TĚCHNICE

Interier kostela svatého Štěpána v Těchnici v plné kráse. I přesto, že kostel je již téměř 50 let schován na dně Orlické přehrady, doposud stojí. Z oltáře je dnes na zemi patrný pouze půdorys podstavce, zabradlí před oltářem je do více než poloviny schováno v nánosu sedimentu. Foto - archiv Mgr. Jany Bolinové.

  Zde k nahlédnutí několik současných (podvodních) fotografií z kostela sv. Štěpána v Těchnici.


TĚCHNICE
TĚCHNICE

Pohled na Těchnici z říční navigace na levého břehu. Fotografie dobře zachycuje provoz u přívozu, který se nacházel přímo u hostince U Přístavu. Reprodukce fotografie asi ze 40. let. Archiv Marty Hroníkové.


TĚCHNICE
TĚCHNICE

Vltavská partie mezi Korci a Těchnicí při pohledu z potahové stezky na levém břehu u Těchnice. Reprodukce dobové fotografie ze 40. let. Archiv Marty Hroníkové.