VLTAVA - internetová galerie historických fotografií z Povltaví, se zvláštním zřetelem na Povltaví střední

WebArchiv - archiv českého webu

Zrůbek, Kovárna, Přívozec a Vestec


KOVÁRNA
KOVÁRNA

Na protějším břehu Zrůbku tvořilo seskupení několika chalup osadu Kovárna. Celé osadě dominovaly tři několikasetleté lípy s barokní sochou sv. Jana Nepomuckého. V osadě stála starobylá solnice s mansardovou střechou. Byl zde i přívoz. Pohled z levého břehu. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


KOVÁRNA A ZRŮBEK
KOVÁRNA A ZRŮBEK

Celkový pohled na osady Kovárna a Zrůbek ze stráně nad silnicí na levém břehu Vltavy. V popředí budova solnice. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


ZRŮBEK
ZRŮBEK

Pohled z levého břehu na usedlosti, stojící na Zrůbku. Ten levý statek tam stojí dodnes. Právě v těchto místech se nalézal přívoz mezi Zrůbkem a Kovárnou. Reprodukce fotografie z konce 20. let. Archiv městského muzea Netvořice.


ZRŮBEK
ZRŮBEK

Přívoz na Zrůbku při pohledu z Kovárny. Vpravo stavení Viléma Hodouše (mimo jiné místního přívozníka) s přilehlým špýcharem. Reprodukce dobové pohlednice. let. Archiv Václav Šír.


ZRŮBEK
ZRŮBEK

Přívoz na Vltavě mezi Zrůbkem a Kovárnou. Pohled proti proudu na pravý břeh. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


VESTEC
VESTEC

Partie na Vltavě u Vestce. V popředí se rozkládá Vestec, na protějším břehu Přívozec, kousek dál po proudu leží Zrůbek a naproti němu osada Kovárna. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


PŘÍVOZEC A ZRŮBEK
PŘÍVOZEC A ZRŮBEK

Krajina kolem Vltavy v okolí Přívozce, Kovárny a Zrůbku. Pohled ze strání na levém břehu Vlatvy. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


VESTEC
VESTEC

V letech 1936-1938 byl při rekonstrukci silnice Příbram - Votice postaven ve Vestci přes řeku nový silniční most. V pozadí obec Vestec. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


VESTEC
VESTEC

Nový most ve Vestci při pohledu z levého břehu. V pozadí obec Vestec. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


VESTEC
VESTEC

Jen kousek nad Vestcem, pár set metrů nad silničním mostem, stával na pravém břehu mlýn zvaný "Peroutka". Pohled z levého břehu. Reprodukce fotografie z konce 20. let. Archiv městského muzea Netvořice.