VLTAVA - internetová galerie historických fotografií z Povltaví, se zvláštním zřetelem na Povltaví střední

WebArchiv - archiv českého webu

Smilovice a Oboz


SMILOVICE
SMILOVICE

Pohled na osadu Smilovice z pravého břehu. Stavení vlevo na kopci zřejmě patří ke statku, který stojí ve Smilovicích dodnes. Údolí potoka, vtékajícího v těchto místech do Vltavy, dnes tvoří hlubokou zátoku. Reprodukce fotografie z konce 20. let. Archiv městského muzea Netvořice.


SMILOVICE
SMILOVICE

Partie na Vltavě pod Obozem. Pohled na Albertovy skály proti proudu z pravého břehu. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv Zdeňka Hamra.


SMILOVICE
SMILOVICE

Skalní partie na Vltavě u Smilovic. Pohled po proudu řeky. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


SMILOVICE
SMILOVICE

Partie na Vltavě u Smilovic. Pohled na Albertovy skály proti proudu z pravého břehu. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv Zdeňka Hamra.


SMILOVICE
SMILOVICE

Partie na Vltavě mezi Obozem a Smilovicemi při pohledu z pravého břehu - od Oboze. V pozadí na pravém břehu se pnou stěny tzv. "Albertových skal". Reprodukce fotografie z konce 20. let. Archiv městského muzea Netvořice.


OBOZ
OBOZ

Celkový pohled na osadu Oboz z vrcholků Albertových skal. Zákrutem v pozadí přitéká řeka od Cholína. Mezi Obozem (vlevo) a Smilovicemi (vpravo) fungoval přívoz. Budova s mansardovou střechou v dolním části obrázku je starobylá solnice. Reprodukce dobové fotografie. Archiv Radana Láška.


OBOZ
OBOZ

Hostinec "U Pourů" stával od počátku 30. let na pravém břehu, asi 500m pod koželužnou na Cholíně směrem k Obozu. Srub v pravé části fotografie sloužil za letní byty a přes léto byl pronajímán. Hostinec fungoval až do počátku 50. let. Po napuštění přehrady si pan Pour postavil domek v Obozu, ale již se nejednalo o hostinec. Reprodukce dobové pohlednice z roku 1941. Archiv V.P.


OBOZ
OBOZ

Solnice na Obozi na Vltavě. Pohled z levého břehu. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv Zdeňka Hamra.


OBOZ
OBOZ

Partie na Vltavě pod Obozem. Skaliska v pozadí jsou samozřejmě Albertovy skály. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


OBOZ
OBOZ

Skalní partie na Vltavě nad Obozem. Pohled z pravého břehu na levý. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


OBOZ
OBOZ

Před zatopením Slapskou přehradou čítala tato osada 16 chalup a stála zde stará solnice s mansardovou střechou (na fotografii je schována za stromem). Byl zde i přívoz přes řeku směren k Smilovicím. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv Zdeňka Hamra.