VLTAVA - internetová galerie historických fotografií z Povltaví, se zvláštním zřetelem na Povltaví střední

WebArchiv - archiv českého webu

Skochovice


SKOCHOVICE
SKOCHOVICE

Vesnička ležící na pravém břehu, asi na půli cesty mezi Měchenicemi a Vraným. Reprodukce dobové pohlednice. Foto Josef Dvořák. Archiv Bohuslava Čadila.


SKOCHOVICE
SKOCHOVICE

Pohled na Skochovice ze skalisek na levém břehu u Vraného nad Vltavou. V popředí jsou dobře patrný poslední domky Vraného. V pozadí se rozprostírají Skochovice a též je dobře patrný měchenický viadukt. Reprodukce dobové pohlednice. Foto Josef Dvořák. Archiv V.P.


SKOCHOVICE
SKOCHOVICE

Na odbočce železniční trati do Dobříše probíhaly nedaleko Skochovic v roce 1935 poměrně rozsáhlé práce na úpravě viaduktu. Před napuštěním přehradního jezera bylo potřeba viadukt zvednout, aby pod ním i nadále byla možná lodní doprava. Reprodukce dobové pohlednice. Foto Josef Dvořák. Archiv Bohuslava Čadila.


SKOCHOVICE
SKOCHOVICE

Mezi Skochovicemi a Vraným začala postupně vyrůstat nová vilová čtvrť zvaná nové Skochovice. Dnes jsou obě obce fakticky stavebně propojeny v jedne celek. Reprodukce dobové pohlednice. Foto Josef Dvořák. Archiv V.P.


SKOCHOVICE
SKOCHOVICE

I Skochovice měly svou zastávku paroplaby. Přesto, že hned naproti na Leznici byla také stanicě parníků, mezi oběma břahy fungoval i přívoz. Pohled ze skal na levém břehu směrem k Měchenicím. Reprodukce dobové pohlednice. Foto Josef Dvořák. Archiv V.P.


SKOCHOVICE
SKOCHOVICE

Poválečné Skochovice při pohledu ze skal na levém břehu. Vpravo u vody povltavská silnice. V pozadí Měchenice a zcela vzadu Chlomek. Reprodukce dobové pohlednice z roku 1947. Foto Josef Dvořák. Archiv V.P.