VLTAVA - internetová galerie historických fotografií z Povltaví, se zvláštním zřetelem na Povltaví střední

WebArchiv - archiv českého webu

Sejce a Hrazany


SEJCKÝ OSTROV
SEJCKÝ OSTROV

Celkový pohled na Sejcký ostrov, trampy běžně zvaný "Tajemňák", ze hřbetu lemujícího řeku po pravém břehu. Reprodukce dobové pohlednice z roku 1934. Archiv V.P.


SEJCKÝ OSTROV
SEJCKÝ OSTROV

Pohled na skaliska lemující levý vltavský břeh naproti Sejckému ostrovu, přímo pod usedlostí Kobylníky. Hausbót v popředí je zakotvený právě u břehu Sejckého ostrova, v pozadí se řeka mírně stáčí doleva k osadě Nouze a Ústí. Reprodukce dobové fotografie. Archiv V.P.


SEJCKÝ OSTROV
SEJCKÝ OSTROV

Pohled na řeku od Sejckého ostrova směrem po proudu k Ústí a dále k Živohošti. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


SEJCE
SEJCE

Celkový pohled na řeku u hostince Sejce. V pozadí na pravém břehu se pnou hřbety Hrazan a Ostromeče. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


SEJCE
SEJCE

Pramen prouplouvá kolem plaveckého hostince Sejce (vlevo). Na protějším břehu stojí samota Vymyšlenka (vpravo). Oba břehy zde spojoval přívoz. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


SEJCE
SEJCE

Samota Vymyšlenka při pohledu z pravého břehu, z cesty u hostince Sejce. Zde svého času bydlel pan Karel Bartůněk, který byl duchovním otcem a z velké části i nadšeným budovatelem naučné stezky, vedoucí po dnešních Albertových skalách nad Smilovicemi. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


SEJCE
SEJCE

Budova plaveckého hostince Sejce stála na pravém vltavském břehu a jeho zbytky lze dodnes na dně jezera nalézt. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


VLTAVA NAD SEJCI
VLTAVA NAD SEJCI

Pohled na řeku nad hostincem Sejce, ze skalisek na levém břehu - od sv. Jana. Vpravo se pne Veselý vrch, na němž je dnes postavena rozhledna. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.