VLTAVA - internetová galerie historických fotografií z Povltaví, se zvláštním zřetelem na Povltaví střední

WebArchiv - archiv českého webu

Voznice a Šefrovna


VOZNICE
VOZNICE

Pohled na mlýn a statek Voznice ve směru od Proudkovic - proti proudu z pravého břehu. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


VOZNICE
VOZNICE

Mlýn Voznice s jezem a s několika přilehlými budovami. Pohled ze strání na pravém břehu. Reprodukce fotoghrafie z roku 1930 / archiv městského muzea Netvořice.


VOZNICE
VOZNICE

Vltavská partie pod mlýnem Voznice. Na levém břehu dobře vidíme mlýn se statkem a dále po proudu, v pravotočivé zákrutě, jsou vidět samoty U Šrutů, U Dominika a Rybárna. Ty již patřily k osadě Žebrákov, která se taktéž rozkládala na levém břehu, přímo naproti osadě Proudkovice (ty jsou schovány za zákrutem vpravo). V pozadí je ještě trochu patrná osada Břehy a za ní, zcela v pozadí, městečko Kamýk nad Vltavou. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


ŠEFROVNA
ŠEFROVNA

Celkový pohled na několik samot osady Šefrovna ze skal na pravém břehu - proti proudu. Šipkou zde autor umně vyznačil přímo hostinec Šefrovna. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


ŠEFROVNA
ŠEFROVNA

Pohled na vilu Mařenku z levého břehu. Vilka patřila k hostinci a sloužila za letní byty. Zachovala se až do současnosti a dnes slouží jako soukromý rekreační objekt. Reprodukce fotografie z roku 1930. Archiv městského muzea Netvořice.


ŠEFROVNA
ŠEFROVNA

Rybaření na Šefrovně. V popředí stojí vila Mařenka (ten domek na opěrné zítce) a kousek za ní samotný hostinec. Pohled proti proudu řeky. Reprodukce fotografie z roku 1933. Archiv V.P.


ŠEFROVNA
ŠEFROVNA

Společná fotografie hostů plaveckého hostince Šefrovna pořízená na svatodušní svátky dne 9. června roku 1930. Uprostřed, za stolem sedí pan Bílek, mlynář z nedalekých Proudkovic. Reprodukce fotografie / archiv městského muzea Netvořice.


ŠEFROVNA
ŠEFROVNA

Pohled na hostinec Šefrovna a přilehlá stavení ze Zduchovických skal. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


ŠEFROVNA
ŠEFROVNA

Celkový pohled na vltavské údolí mezi Šefrovnou a mlýnem Voznice (budova na fotografii zcela vlevo). Fotografie je pořízena ze stráně nad hostincem Šefrovna. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.