VLTAVA - internetová galerie historických fotografií z Povltaví, se zvláštním zřetelem na Povltaví střední

WebArchiv - archiv českého webu

Radava a Velký Vír


MLÝNEC
MLÝNEC

Na pravém břehu Vltavy, v ohybu řeky kousek za Radavou, stál takzvaný Radavský mlýn. Ten byl někdy ve 30. letech přestavěn na penzion s názvem Mlýnec. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv Jiří Dovrtěl.


MLÝNEC
MLÝNEC

Pohled na penzion Mlýnec z levého břehu. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


VELKÝ VÍR
VELKÝ VÍR

Krásný pohled na řeku se nabízel ze skalisek, lemujících údolí po pravém břehu. V popředí u řeky stojí Peckova restaurace, kousek dále po proudu, na témže břehu, se rozkládá samotná obec Velký Vír i s hostincem U Vávrů. Reprodukce dobové fotografie. Archiv občanského sdružení Prokop.


VELKÝ VÍR
VELKÝ VÍR

Jedna z chat, stojících v osadě Na Políčku ve Velkém Víru. Jedná se o budovu patřící panu profesoru Júnovi, který zde provozoval jakousi zkušební chovnou stanici bource morušového. Cíle pana profesora se však nedočkaly svého naplnění a celý podnik musel být nakonec zrušen. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


VELKÝ VÍR
VELKÝ VÍR

Hostinec U Vávrů ve Velkém Víru. Pohled z pravého břehu. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


VELKÝ VÍR
VELKÝ VÍR

Celkový pohled na Peckovu restauraci ve Velkém Víru - jedna ze dvou hospod v této vsi. Pohled z pravého břehu proti proudu. V pozadí na obzoru, v hlubokých lesích, se mezi stromy bělá zámek Orlík. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.