VLTAVA - internetová galerie historických fotografií z Povltaví, se zvláštním zřetelem na Povltaví střední

WebArchiv - archiv českého webu

Podskalí


PODSKALÍ
PODSKALÍ

Pohled na ves Podskalí z levého břehu. Budova na fotografii zcela vlevo, to je Kuchařův mlýn. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv Zdeňka Hamra.


PODSKALÍ
PODSKALÍ

Celkový pohled na Podskalí z levého břehu. V popředí je dobře patrný dosti poničený vltavský jez, který byl na celém zbývajícím toku poslední s uzavíratelnou propustí. Reprodukce pohlednice ze 30. let. Archiv V.P.


PODSKALÍ
PODSKALÍ

Celkový pohled na Podskalí. Dole u řeky je pěkně viditelný jez s Kuchařůvým mlýnem. Reprodukce dobové pohlednice ze 30. let. Archiv V.P.


PODSKALÍ
PODSKALÍ

Pravý vltavský břeh nad vsí lemovala mohutný skalní stěna, která je na fotografii viditelná v pozadí. Právě z tohoto snímku je snad dostatečně jasné proč se to tady jmenovalo zrovna Podskalí. V budově zcela vlevo byla provozována tzv. "Hanusova restaurace". Reprodukce pohlednice ze 40. let. Archiv V.P.


PODSKALÍ
PODSKALÍ

Jedna z vilek, která stála v obci Podskalí, trochu výše ve svahu. V popředí se svým psíkem zřejmě zvěčněný pan majitel nemovitosti... :o). Reprodukce pohlednice ze 30. let. Archiv V.P.


PODSKALÍ
PODSKALÍ

Pohled na Kuchařův mlýn v Podskalí z hráze, oddělující mlýnský náhon od řeky. Vpravo od mlýna je dobře patrný jeden z dochovaných bunkrů vltavské linie. Reprodukce fotografie asi z roku 1955. Archiv Dr. Jiřího Havelky.


PODSKALÍ
PODSKALÍ

Kuchařův mlýn a jez v Podskalí při pohledu z levého břehu. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv Zdeňka Hamra.


PODSKALÍ
PODSKALÍ

Partie na Vltavě mezi Podskalím a Korci. Ač to tak nevypadá, tak snímek byl pořízen přímo od řeky, fotograf však stál za navigační hrází a Vltava tak není skoro vydět. Chalupy v pozatí tak stojí již na druhém (pravém) břehu řeky a náleží k samotě Křesina. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.