VLTAVA - internetová galerie historických fotografií z Povltaví, se zvláštním zřetelem na Povltaví střední

WebArchiv - archiv českého webu

Sv. Kilián


SV. KILIÁN
SV. KILIÁN

Pohled na kostel sv. Kiliána a davelský Ostrov ze skalisek na pravém břehu - nad Mandátem. Stav před napuštěním přehrady ve Vraném. Reprodukce dobové pohlednice. Foto Josef Dvořák. Archiv V.P.


SV. KILIÁN
SV. KILIÁN

Pohled na davelský Ostrov od kostelíka sv. Kiliána ještě před napuštěním Vranské přehrady. Regulovaná Vltava tehdy obtékala Ostrov z pravé strany a levým ramenem tekla voda pouze při velkých vodách. Reprodukce dobové pohlednice. Foto Josef Dvořák. Archiv Honzy a Blanky Reichardtových.


SV. KILIÁN
SV. KILIÁN

Kostel sv. Kiliána při pohledu z davelského Ostrova. Reprodukce dobové pohlednice - kolem roku 1910. Foto Antonín Ferdinand Wanner. Archiv V.P.


SV. KILIÁN
SV. KILIÁN

Kostelík sv. Kiliána leží na břehu Vltavy u davelského Ostrova. Patřil k Ostrovskému klášteru který byl založen v roce 999 Boleslavem II. Reprodukce dobové pohlednice z roku 1933. Foto Josef Dvořák. Archiv V.P.


SV. KILIÁN
SV. KILIÁN

Partie na ostrově u Sv. Kiliána u Davle zvaná "Klášterská". Pohled na zbytky ruin Ostrovského kláštera, jejichž větší část vzala za své při archeologickém průzkumu a následných regulačních pracích, prováděných na Vltavě v souvislosti z výstavbou přehrady ve Vraném n./Vlt. Reprodukce dobové pohlednice z roku 1924. Archiv V.P.


SV. KILIÁN
SV. KILIÁN

Původně mlýn, později pobočka Vranské papírny. V době 1. světové války přechodná ubytovna polských židů. Za první republiky zakoupil budovu pan Šabat a zřídil zde výrobu malých motorů. 3. března 1933 Šabatka vyhořela. Po rekonstrukci zde Jan Kryšpín zavedl výrobu hřebíků. V současnosti najdete v těchto místech autoservis. Reprodukce dobové pohlednice. Foto Josef Dvořák. Archiv V.P.


SV. KILIÁN
SV. KILIÁN

Pohled na davelský Otrov s právě probíhajícími vykopávkami na zbytcích základů Ostrovského kláštera. V pozadí stojí kostelík sv. Kiliána. Reprodukce dobové pohlednice z let 1933 - 1934. Foto Josef Dvořák. Archiv V.P.


SV. KILIÁN
SV. KILIÁN

Pohled na davelský Ostrov se zbytky základů Ostrovského kláštera. Reprodukce dobové pohlednice z let 1936 - 39. Archiv V.P.


SV. KILIÁN
SV. KILIÁN

Davelský Ostrov nedlouho po napuštění přehrady ve Vraném. Pohled ve směru ke Štěchovicím. Reprodukce dobové pohlednice. Foto Josef Dvořák. Archiv V.P.


SV. KILIÁN
SV. KILIÁN

Davelský Ostrov nedlouho po napuštění přehrady ve Vraném. Pohled ve směru k Davli. Reprodukce dobové pohlednice - kolem roku 1940. Archiv V.P.


SV. KILIÁN
SV. KILIÁN

Pohled na vykopávky Ostrovského kláštera na Ostrově v Davli. Dřevěná bouda v pozadí byla vodáckou základnou patřící KČT, který měl v té době ostrov pronajatý od státu na dobu 30 let. Reprodukce dobové pohlednice z roku 1940. Archiv V.P.


SV. KILIÁN
SV. KILIÁN

Pohled na kostel sv. Kiliána a davelský Ostrov ze skalisek na pravém břehu. Vykopávky na základech Ostrovského kláštera ještě nezapočaly. Stav před napuštěním přehrady ve Vraném. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


SV. KILIÁN
SV. KILIÁN

Celkový pohled na Vltavu nad Davlí při pohledu ze strání nad sv. Kiliánem. Reprodukce dobové pohlednice z roku 1946. Reprodukce dobové pohlednice. Foto Josef Dvořák. Archiv V.P.


SV. KILIÁN
SV. KILIÁN

Davelský Ostrov nedlouho po napuštění přehrady ve Vraném. V pozadí stojí kostelík sv. Kiliána. Budovy stojící na ostrově patřily KČT, který měl v té době ostrov od státu na 30 let pronajatý. Stromy byly na ostrově vysazeny v květnu 1936 právě pražským odborem KČT. Reprodukce dobové pohlednice. Foto Josef Dvořák. Archiv V.P.