VLTAVA - internetová galerie historických fotografií z Povltaví, se zvláštním zřetelem na Povltaví střední

WebArchiv - archiv českého webu

Jaroslavice a Buzkov


U BOČKŮ
U BOČKŮ

Vltavská partie mezi Jaroslavicemi a Hněvkovicemi. Někde v těchto místech dnes stojí Hněvkovická přehrada. Stavení na levém břehu je samota U Bočků. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv V.P.


U BOČKŮ
U BOČKŮ

Samota U Bočků přímo při pohledu z jaroslavických skal. Pohled po proudu. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv Zdeňka Hamra.


JAROSLAVICE
JAROSLAVICE

Pohled na řeku proti proudu, z jaroslavických skal. V pozadí na prevém břehu vykukují střechy Jaroslavic. Reprodukce dobové pohlednice. Archiv Zdeňka Hamra.


JAROSLAVICE
JAROSLAVICE

Jez a vorová propust v Jaroslavicích. V posledních letech před napuštěním Hněvkovické přehrady byla propust stále uzavřena a lodě se musely přenášet. Pohled z levého břehu proti proudu. Reprodukce fotografie z poloviny 80. let. Archiv Zdeňka Hamra.


JAROSLAVICE
JAROSLAVICE

Vltava pod jezem v Jaroslavicích. Pohled z levého břehu po proudu. Reprodukce fotografie z ½ 80. let. Archiv Zdeňka Hamra.


BUZKOV
BUZKOV

Jez a vorová propust v Buzkově. Pohled od mlýna, proti proudu. Reprodukce fotografie z poloviny 80. let. Archiv Zdeňka Hamra.


BUZKOV
BUZKOV

Jez a vorová propust v Buzkově. Pohled od mlýna, po proudu. Reprodukce fotografie z pol. 80. let. Archiv Zdeňka Hamra.


BUZKOV
BUZKOV

Již vyklizený mlýn v Buzkově, který stával u jezu na levém břehu. Reprodukce fotografie z pol. 80. let. Archiv Zdeňka Hamra.